paintball

Paintball to rozrywka na świeżym powietrzu, która stała się popularna w naszym kraju już kilka lat temu i wciąż przyciąga kolejne osoby, które chcą poczuć dreszczyk emocji i smak rywalizacji. Cały czas powstają nowe miejsca do gry w Paintball, mają one różny charakter, dlatego też wybierając, gdzie chcielibyśmy zakosztować tego rodzaju rozrywki, dobrze jest dowiedzieć się, czego możemy oczekiwać w danym miejscu. Jak wybrać najlepsze miejsce na paintball? Dowiesz się tego z naszego artykułu.

Paintball – co warto wiedzieć?

O paintballu krążą różne historie, część osób boi się nawet spróbować, gdyż słyszały one opowieści o urazach różnych części ciała, które miały miejsce podczas rozgrywki. W rzeczywistości nie jest to zagrażająca życiu rozrywka, jednak niewykluczone, że wyjdziemy z niej z kilkoma siniakami. Aby bezpiecznie uczestniczyć w rozgrywce, konieczne jest założenie specjalnej maski ochraniającej naszą twarz, wskazane jest również założenie kombinezonu, który będzie stanowił ochronę naszej odzieży oraz ciała.

Osoby, które po raz pierwszy decydują się na grę w Paintball, korzystają z wypożyczonego sprzętu, jednak ci, którzy połknęli bakcyla niejednokrotnie decydują się na zakup własnego markera do Paintballa. Czym jest owy marker? Jest to pistolet na kulki wypełnione farbą, którymi strzela się do przeciwników. Koszt sprzętu, który pozwoli nam co jakiś czas rekreacyjnie zagrać w Paintabll to około kilku tysięcy złotych.

Jak wybrać miejsce, w którym zagrasz w paintball?

Teoretycznie w tę grę można zagrać wszędzie, jednak najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z miejsc specjalnie do tego przygotowanych. Wyspecjalizowane kluby przygotowują teren w taki sposób, by jak najbardziej uatrakcyjnić rozgrywkę zawodnikom. Paintball to jedna z atrakcji w Istebnej oraz w wielu innych miastach w Polsce. Zwykle organizatorzy tego typu rozgrywek posiadają swoje strony internetowe, na których znajduje się opis miejsca do gry oraz proponowanych wariantów form rywalizacji, które sprawdzą się na danym terenie.

Bardzo często gra w paintball ma miejsce na obszarach leśnych, świetnie nadają się do tego również tereny postindustrialne, opuszczone budynki oraz inne miejsca, które zapewniają odpowiednie miejsca do schowania się, ale również obfitują w różnego rodzaju przeszkody.

Komu spodoba się gra w paintball?

Oczywiście paintball nie jest rozrywką, która przypadnie do gustu każdemu. Przede wszystkim, żeby mieć z tej formy rozrywki satysfakcję, trzeba lubić aktywne spędzanie czasu, mieć w miarę dobra kondycję i lubić rywalizację. Paintball cieszy się dużą popularnością wśród fanów gier komputerowych, tak zwanych strzelanek typu Quake. Jest to dla nich przeniesienie ulubionej gry wideo do rzeczywistości, co zdecydowanie potęguje wrażenia.

Paintball to ciekawa propozycja na wieczór kawalerski, nietypową rozrywkę dla grupy przyjaciół, czy atrakcje podczas wyjazdu integracyjnego dla pracowników. Na pewno propozycja udziału w rozgrywce Paintballu będą zachwycone także grupy młodzieży podczas obozów i wycieczek szkolnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here