Maślanka a odchudzanie

Bardzo wielka grupa ludzi podchodzi do zagadnień związanych z żywieniem bardzo poważnie. Niektórzy postanowili wyrzec się wszystkich wątpliwych przyjemności na rzecz zdrowych warzyw, owoców i kasz.

Inni uważają, że nie warto wpadać w skrajności i należy odżywiać się normalnie i dbać o zbilansowaną dietę. Trzeba koniecznie podchodzić z rozwagą do odżywiania, ponieważ zbyt duża skłonność do wyrzeczeń może doprowadzić do szkód i niedoborów witaminowych, braki niektórych składników mogą przyczyniać się do pogorszenia stanu psychicznego

Niektóre osoby nie wyobrażają sobie dnia bez deseru. Faktycznie cukier jest dla wielu z nas czymś wyjątkowym. Z jego pomocą staramy podnieść sobie poziom samopoczucia. Nie ma nic w tym złego, dopóki nie stało się to naszym sposobem na zrekompensowanie sobie braków i póki nie robimy tego codziennie. Trzeba dbać o swój organizm. Istnieją sposoby na to, żeby umysł myślał, że otrzymał słodki deser, możemy przyrządzić go samodzielnie. Jeśli nie mamy otyłości, tylko parę kilo do zrzucenia nie należy rezygnować z cukru całkowicie. Może być to dla ciała zbyt wielki szok, a dla nas męczarnia.

dietetyczne desery a odchudzanie

Jest kilka sposób na smaczne desery domowej roboty, z niewielką ilością cukru. Na przykład bardzo popularny kogel mogel, to żółtko utarte z cukrem, co ciekawe wystarczy 1 łyżeczka, żeby było to już dość słodkie. W ten sposób, nie tylko zaspokoimy chęć na cukier, ale również, dostarczymy organizmowi witamin, ponieważ żółtko jest niezwykle zdrowe.

Warto do takich deserów dawać dużo owoców, mogą być to na przykład pokrojone na małe kawałeczki owoce suszone. Ważne jest również, żeby jeść świadomie i być zadowolonym. Jeśli nasza dieta sprawia, że wpadamy w przygnębienie, trzeba ją zmienić lub zmodyfikować. Należy pamiętać, o tym, że by zmiany, które chcemy wprowadzić w życiu, były na jak najdłuższy czas jak to jest możliwie. chodzi o to, aby nabrać dobrych zwyczajów, jeśli przyzwyczaimy sie do nowego sposobu żywienia, będzie nam łatwiej, trzymać się go nawet przez całe życie. Nawyki żywieniowe kształtują się już w dzieciństwie, dlatego tak ważne jest uczenie dzieci, co powinny jeść, uświadamianie ich, oraz kupowanie tego, co pożywne i pożyteczne. Dzieci obserwują i chcą być mądre oraz zwykle lubią zdrowe produkty. Jedzą też często to, co rodzice. Jeśli spożywaniu posiłków, towarzyszy dobra atmosfera, maluchom jest dużo łatwiej jeść wszystkie potrawy, nawet takie, których wcześniej nie lubiły.

Dobrym deserem, nie wymagającym przygotowywania jest gorzka czekolada, zawiera na niewielkie ilości cukru i jest zdrowa, ze względu na wysoką zawartość kakaa. Nie trzeba z niej rezygnować, bo dostarczy nam również magnezu. Są osoby, które bardzo jej nie lubią, wolą mleczną, w takim wypadku, można spróbować przyzwyczajać swoje kubki smakowe do gorzkiego smaku lub jeść niewielkie ilości mlecznej czekolady. Pamiętajmy, że jedzenie przez cały dzień tego co zdrowe, sprawia, że mała ilość czekolady czy kieliszek wina nam nie zaszkodzi.

Niektórzy wolą bardziej radykalne podejścia i rezygnują niepotrzebnie z deserów. Zwykle pomaga to na krótką metę. Znacznie lepiej jest podążać małymi krokami do celu niż przedwcześnie wpaść w rozgoryczenie i frustrację. Deserem wartym zainteresowania są również banany lub śmietanka 30, jako dodatek do deseru na przykład do własnoręcznie zrobionego budyniu. Samodzielne ubicie śmietany, sprawia, że nie jest ona taka zła, to prawda, że jest tłusta, ale nie dodając do niej cukru, czynnik ją mniej szkodliwą, od tej w sprayu z supermarketu, która pełna jest szkodliwych dodatków.

Niektórzy bardzo lubią kisiel, można go zrobić samodzielnie lub kupić gotową mieszankę do zalania wodą. Jest on czasami podawany w szpitalach jako składnik diety lekkostrawnej, dobrze jest więc czasami zjeść go. Jeśli lubimy słodkie galaretki również można sobie na nie pozwolić od czasu do czasu. Pamiętajmy, że będąc na diecie robimy coś dl siebie warto również uprawiać regularnie sport, który lubimy na przykład bieganie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here