bieżnia

Bieganie to jedna z najbardziej zaniedbanych współcześnie czynności, do której wykonywania organizm człowieka jest zaprogramowany. Przedstawiciele naszego gatunku przez wiele tysięcy lat biegali dzień w dzień, polując na dziką zwierzynę lub uciekając przed jej atakiem. W rezultacie – jak wskazują specjaliści – bieganie stało się czynnością naturalną dla naszego organizmu, której regularne wykonywanie sprzyja utrzymaniu dobrej kondycji oraz zdrowia. Nie powinno zatem dziwić, że w ostatnich latach obserwujemy znaczący wzrost zainteresowania bieganiem, w tym również – wzrost ilości kupowanych urządzeń przeznaczonych właśnie do wykonywania treningów biegowych. Jeśli zastanawiasz się nad zakupem bieżni do swojego miejsca zamieszkania – poniżej przedstawiamy kilka porad, które pomogą ci wybrać urządzenie dopasowane do twoich potrzeb.

Bieżnia elektryczna domowa – kiedy i dlaczego z niej korzystamy

Bieżnie to urządzenia pozwalające nam na wykonywanie treningu biegowego bez konieczności wychodzenia z domu. Obecność bieżni docenią różni odbiorcy – zarówno doświadczeni fani biegania, jak i osoby dopiero rozpoczynające przygodę z wysiłkiem fizycznym. W tym pierwszym przypadku – bieżnia pozwoli nam na odbycie treningu bez konieczności wychodzenia z domu – na przykład w okresie zimowym lub w czasie złej pogody. Osoby początkujące powinny natomiast docenić możliwość swobodnego wyboru programów biegania – zgodnie z obecnie posiadają kondycją.

Wbrew pozorom, bieganie na bieżni nie należy do monotonnych. Wiele osób skłonnych do krytykowania bieżni twierdzi, że trening z ich pomocą ogranicza się do jednostajnego biegnięcia wprzód. Nic bardziej mylnego. Nowoczesne bieżnie pozwalają na wybór spośród wielu różnorodnych programów działania. Znajdują się wśród nich również programy imitujące bieganie pod górę, bieganie po nierównym terenie, bieganie ze zmienną prędkością jak i liczne. Warto podkreślić, że bieżnia elektryczna domowa może też zastąpić trening na świeżym powietrzu.

Jaki rodzaj bieżni elektrycznej do domu?

Bieżnie elektryczne to urządzenia, które zastąpiły tradycyjne bieżnie mechaniczne. W bieżniach elektrycznych występuje zazwyczaj szereg dodatków, które mają za zadanie pomóc nam w przebiegu treningu. Oprócz samego pasa biegowego napędzanego elektrycznym silnikiem, znajdują się również: elementy odpowiedzialne za monitorowanie pracy naszego organizmu, elementy zabezpieczające nas przed upadkiem, panel sterujący oraz wejście na słuchawki. Ponadto, poszczególne modele mają możliwość podłączenia innych urządzeń za pomocą technologii Bluetooth, WiFi lub poprzez wejście USB.

Specyficznym typem są bieżnie antygrawitacyjne, jedne z najnowocześniejszych dostępnych obecnie na rynku. Z bieżni takich korzystają zarówno profesjonaliści, jak i osoby uczestniczące w programach rehabilitacyjnych. Za ich pomocą mamy możliwość nie tylko odbycia profesjonalnego treningu, ale również powrotu do sprawności po poważnych urazach i kontuzjach.

Bieżnie ciśnieniowe to natomiast bieżnie wyposażone w specjalną kapsułę, generującą odpowiednie podciśnienie. Jej zadaniem jest przyspieszenie procesu spalania tkanki tłuszczowej w naszym organizmie. Z tych powodów, z bieżni ciśnieniowych korzystają w pierwszej kolejności osoby rozpoczynające trening biegowy w celu zrzucenia zbędnych kilogramów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here