Czy można iść już na basen

Za rozrywką wodną stęsknili się nie tylko miłośnicy pływania, ale także dzieci i wszyscy, którzy lubią wodne atrakcje takie jak zjeżdżalnie, lecznicze solanki, hydromasaże czy bicze wodne. Niestety na długi czas wszystko zostało zamknięte. Na szczęście pod koniec maja rząd złagodził obostrzenia dla siłowni, pływalni i parków wodnych, dzięki czemu można już udać się na basen zarówno samemu, jak i z całą rodziną! Jak wygląda aktualnie sytuacja sanitarna i czy trzeba trzymać się jakichś określonych zasad w trakcie korzystania z basenu?

Wielkie otwarcie basenów i parków wodnych

Już od niemal półtora roku zmagamy się ze skutkami obostrzeń pandemii, które w wielu przypadkach nie tylko utrudniły, ale praktycznie całkowicie uniemożliwiły korzystanie z różnych form aktywności fizycznej i rozrywki. Na szczęście już 28 maja zarówno siłownie, jak i baseny oraz parki wodne, zostały w końcu otwarte.

Na zabawę w wodzie chętnych nie brakuje, bo po tak długim czasie wszyscy są stęsknieni i spragnieni wodnych rozrywek. A trzeba pamiętać o tym, że pomimo otwarcia basenów, pozostały nałożone limity, które znacząco ograniczają liczbę osób mogących w tym samym czasie z nich skorzystać. Także teraz i na basen robią się kolejki, jednak warto w nich postać.

Dbaj o swoją formę i idź na basen – póki możesz!

Limit obłożenia pływalni i aquaparków zmniejszający liczbę użytkowników o połowę nie zmienia faktu, że pasjonaci pływania, dzieci, młodzież i dorośli mogą w końcu wybrać się na basen i chociaż przez chwilę poświęcić się wodnej zabawie i relaksowi, które były zakazane przez wiele miesięcy! I warto z tego korzystać, bo tak naprawdę nie wiadomo jak długo baseny i parki wodne będą otwarte.

basen

W zeszłym roku w okolicach czerwca także na jakiś czas zniesiono obostrzenia, niestety dość szybko baseny, aquaparki i siłownie znowu zostały zamknięte na cztery spusty. Dlatego też, jeśli chcemy zażyć nieco wodnych atrakcji, to najlepiej zróbmy to teraz, póki mamy na to pozwolenie, bo nie wiadomo, kiedy i na jak długo wszystko zostanie znowu zamknięte. A to, że zostanie, jest raczej pewne, bo już słyszymy o czwartej fali.

Zasady bezpieczeństwa na basenie

Według dostępnych informacji SARS-CoV-2 nie należy do chorób wodozależnych i nie odnotowano zarażenia się wirusem w wodzie o kontrolowanej jakości, przeznaczonej do celów rekreacyjnych. Tym samym kąpiel w basenie z uzdatnianą wodą jest jak najbardziej bezpieczna. A zachowywanie zasad bezpieczeństwa, takich jak np. utrzymanie odpowiedniego dystansu i przestrzeganie zasad reżimu sanitarnego zapewniają bezpieczeństwo w pozostałych strefach basenów czy parków wodnych.

Przy czym warto nadmienić, że w wodzie możemy przebywać bez maseczek, co zapewnia nam swobodne oddychanie i możliwość bezstresowego odpoczynku. Warto zatem z tego skorzystać i wybrać się na basen czy do parku wodnego, gdzie do dyspozycji mamy nie tylko pływalnie, ale także zjeżdżalnie i szereg innych atrakcji wodnych. Miejmy nadzieję, że baseny i siłownie zostaną otwarte jak najdłużej. Jakby nie patrzeć, służą one nie tylko dla rozrywki, ale także do budowania dobrej kondycji i formy, a to z kolei wpływa pozytywnie na nasze zdrowie – w tym na układ odpornościowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here