ćwiczenia w parze
fot. pexels.com

Ćwiczenia nie muszą być nudne i monotonne. Mogą być wyzwaniem, ale także świetną formą relaksu i wspólnej aktywności dla par. Dlaczego ćwiczenia w parach są takie trendy? Na czym polega ich fenomen? Sprawdź!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/couple-workout-cwiczenia-we-dwoje/

Motywacja!

Razem możecie więcej, a przede wszystkim możecie się wspólnie motywować. Jeśli jedna osoba ma gorszy dzień to ta druga może ją podtrzymać na duchu i zmotywować do wspólnych ćwiczeń. Poza tym wspólnie możecie również realizować te same cele, które będą dla was wyzwaniem, a jednocześnie formą rywalizacji.

Wszelkie ćwiczenia, które razem wykonujecie mogą zyskać zupełnie inny wymiar, ze względu na to, że jedno będzie obserwowało drugie, a to może pomóc na przykład w dopracowaniu błędów, które być może popełniamy w trakcie ćwiczeń, a nie widzimy tego, bo nie mamy jak.

Wspólne aktywności

Trening we dwoje otwiera również drzwi do nowych aktywności, które raczej ciężko wykonywać samodzielnie. Wspólnie możecie przecież zagrać w coś, np.: w tenisa na korcie albo w bardzo popularnego squasha.

We dwoje można również biegać, a także ćwiczyć na siłowni, nie bacząc jedno na drugie. Ważne, że będziecie czuć swoją obecność na treningach. Nie trzeba rozmawiać, ani podziwiać się wzajemnie, ale można po prostu współuczestniczyć w tych samych zajęciach.

Asekuracja

Ćwicząc we dwoje możecie również wspólnie się asekurować. Niektóre ćwiczenia wymagają odpowiedniego partnerstwa, w którym właśnie jedno asekuruje drugie, a później role się zmieniają. Do takich aktywności np.: należą niektóre ćwiczenia na siłowni albo wspinaczka na ściance. Można również razem kombinować i wykonywać różne bardziej skomplikowane ćwiczenia dla par, gdzie na przykład mężczyzna robi pompki z kobietą na barkach czy też się z nią podciąga na drążku. Istnieje wiele ciekawych kombinacji, które z pewnością uruchomią waszą wyobraźnię i nakręcą do działania!

Przeczytaj też: http://www.bezformy.pl/cardio-jest-wazne/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here