Sauna infrared - jak pozbyć się dodatkowych kilogramów?

Błonnik pokarmowy zawierają róże produkty żywnościowe. Zazwyczaj są one pochodzenia roślinnego. Nie ulegają trawieniu przez enzymy przewodu pokarmowego. Błonnik jest włóknem pokarmowym bardzo ważnym dla funkcjonowania przewodu pokarmowego ludzi i zwierząt. Błonnik jest węglowodanem złożonym zaliczanym do wielocukrów. Ze względu na to, że włókna pokarmowe nie są trawione, wchłaniane i przyswajane w przewodzie pokarmowym nie może być on źródłem energii. Co nie znaczy, że błonnik jest niepotrzebny. Jest wprost przeciwnie. Jest on bardzo potrzebny dla każdego organizmu żywego, czyli dla ludzi i dla zwierząt.
Osoby myślące o diecie lub będące na diecie odchudzającej nieustannie słyszą wskazówkę, aby w diecie nie zabrakło błonnika. Bo błonnik wspomaga odchudzanie poprzez to, że przyspiesza przemianę materii. Myśląc o zrzuceniu masy ciała można również kupić błonnik w tabletkach na odchudzanie. Albo można spożywać produkty bogate w błonnik. Produkty bogate w błonnik warto włączyć do zbilansowanej diety. Są one wskazane, gdyż wspomagają proces odchudzania i nie są kaloryczne. Ponadto zazwyczaj zawierają dużo substancji odżywczych.
W jakich produktach jest najwięcej błonnika pokarmowego ? Najwięcej błonnika znajdziemy w warzywach strączkowych, pełnoziarnistym i razowym pieczywie, otrębach pszennych, suszonych owocach, w kaszy gryczanej i jęczmiennej, razowym makaronie, brązowym ryżu, orzechach, migdałach, nasionach, pestkach dyni i słonecznika. Spożywanie posiłków z zastosowaniem takich produktów żywnościowych przyczyni się do szybszego metabolizmu. A gdy jeszcze włączymy błonnik w tabletkach na odchudzanie, to efekt murowany.
Jednak w tym wszystkim potrzebna jest nasz determinacja. Uporczywe dążenie do zrzucenia kilogramów poprzez skrupulatne utrzymywanie diety, a także włączenie systematycznej aktywności ruchowej. Te dwa razem sprężone ze sobą czynniki będą decydować o naszym chudnięciu. Determinacja nasza w dążeniu do celu będzie najbardziej potrzebna wtedy, gdy organizm zrzuci wodę i waga zatrzyma się na kilka lub nawet kilkanaście tygodni. Mimo stosowania diety i ćwiczeń ruchowych przez kilka ładnych tygodni waga nawet nie drgnie. Tak jest w każdym niemalże przypadku podczas kuracji odchudzającej. Ponieważ pierwsze zrzucone kilogramy dotyczyły wody nagromadzonej w organizmie. Wodę jest dość łatwo usunąć w przeciągu tygodnia lub dwóch tygodni. Nasze ciało w tym czasie zrzuci od 5 do 7 kilogramów. A my poczujemy się dużo lżej i zyskamy więcej energii. Zazwyczaj wtedy wiele osób nastawia się na dalsze szybsze chudnięcie. I to jest błąd płynący z niewiedzy, który często doprowadza do przerwania diety. Ponieważ osoby odchudzające się oczekują dalszej i szybkiej likwidacji kilogramów. Gdy to nie następuje szybko zniechęcają się i przerywają kurację odchudzającą. A w tym przypadku należałoby uzbroić się w cierpliwość i kontynuować dietę, oraz ćwiczenia ruchowe. Gdyż po kilku lub kilkunastu tygodniach waga wreszcie ruszy i od tej pory będzie systematycznie spadać w dól. Gdyż zacznie się spalanie tłuszczu, który jest bardzo oporny i nie chce łatwo rozstawać się z naszym ciałem.
Choć błonnik jest bardzo ważny i wskazany przy odchudzaniu lub przy dbałości o szczupłą sylwetkę, to jednak nie każdy może spożywać go do woli. I dlatego zbyt duża ilość błonnika nie jest zalecana w stanach zapalnych układu pokarmowego, w chorobach układu pokarmowego, przy chorobach zakaźnych, przy niedoborze minerałów.
Gdy podczas kuracji odchudzającej stawiamy na błonnik, to warto wiedzieć, że nie wskazana jest natychmiastowa zmiana diety. Produkty bogate w błonnik należy wprowadzać do jadłospisu stopniowo. Ponieważ w przeciwnym wypadku może wystąpić biegunka, wzdęcia, gazy, bóle brzucha. Zaburzenia takie zdarzają się głównie po dużej konsumpcji roślin strączkowych. Może wówczas dojść do podrażnienia jelit, a nawet do skrętu jelit. Sytuacja cała może też doprowadzić do niedoboru minerałów i do niedożywienia. Według Światowej Organizacji Zdrowia dzienne zapotrzebowanie na błonnik u osoby dorosłej powinno się wahać od 20 do 40 gram.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here