Czy mięta może pomóc w odchudzaniu?

Zastanawiasz się jak zrzucić zbędne kilogramy? Słowo „schudnąć” pojawiło się jako pierwsze na twojej liście postanowień na rok 2019? Jest styczeń a tobie już kończy się motywacja? Przeglądałaś zdjęcia z zeszłych wakacji i w tym roku chcesz móc w końcu swobodnie opalać się nie myśląc bezustannie o swojej figurze? Podjęłaś decyzję o diecie i radzisz sobie całkiem dobrze ale nie wiesz jakie ćwiczenia fizyczne wdrożyć do menu?

W tym artykule przedstawimy ćwiczenia w wodzie, które pomogą ci w zrealizowaniu swoich celów oraz pokażemy zbawienny wpływ basenu.
Dla nikogo z nas stwierdzenie, że aby schudnąć skutecznie, w zdrowy sposób należy zastosować dietę oraz trening nie jest żadną nowością Niejedna z nas przechodziła przez to nie raz. Kiedy w końcu wdrażałyśmy się w dietę najbardziej denerwowała nas konieczność codziennego ćwiczenia. Wydałyśmy w swoim życiu na siłownię niemało pieniędzy, jednak nigdy nie udało nam się do niej przekonać. Przecież nie każdy ma zadatki na pakera i nie każdy musi lubić się pocić, prawda? Jasne, że nie! Dlatego idealnym rozwiązaniem dla osób, które raczej stronią od sportu a na widok Ewy Chodakowskiej mają ochotę schować się pod kanapę jest… basen! Nie ma co się oszukiwać, trzeba się ruszać, żeby zachować zdrowie, nie mieć problemu ze stawami, kręgosłupem czy sercem i żeby schudnąć! Czy tego chcemy czy nie sport ma zbawienny wpływ na nasze ciała, ale również na samopoczucie i samoocenę. Dlatego nie tłumacz się sama przed sobą, że zwyczajnie nie jesteś typem sportowca, ale raczej mola książkowego i widocznie taka twoja natura, tylko ruszaj na basen!

Basen na odchudzanie ma świetny wpływ! Jest też idealnym rozwiązaniem dla osób, które cierpią na poważną nadwagę i nie są w stanie wykonywać „ćwiczeń na lądzie” ze względu na zbyt duże obciążenie stawów i kości. Jak zapewne wiecie woda sprawia, że każde zanurzone w niej ciało traci 50% swojej masy, dzięki czemu ćwiczenia wykonywane w wodzie są wyjątkowo zdrowe dla naszego kręgosłupa.
Samo pływanie wyszczupla sylwetkę i pozwala spalić wiele kalorii. Ruchy w wodzie wymagają większych nakładów energii i mocniejszej pracy mięśni, dzięki czemu osoba ważąca 60 kg podczas godzinnego pływania kraulem jest w stanie spalić nawet 1000 kcal! Istnieje również wiele sprzętów, takich jak płetwy na dłonie, czy specjalne obciążniki, które dodatkowo zwiększą pracę twoich mięśni. Pływanie wolne, rekreacyjne pozwoli ci spalić kalorie, natomiast dzięki pływaniu szybkiemu możemy nie tylko pozbyć się kalorii ale również zwiększyć metabolizm naszego organizmu na parę godzin po treningu. Pamiętaj, że im bardziej zróżnicowany jest twój trening, tym będzie on efektywniejszy w procesie chudnięcia.

Jeżeli nie jesteś fanką samotnych treningów, a pływanie od ściany do ściany jest dla ciebie nużące możesz zapisać się na aqua aerobik. Tego typu treningi niezwykle rozwinęły się przez ostatnie lata i obecnie istnieje wiele rodzajów aqua aerobiku, więc z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Na każdej pływalni prowadzone są zajęcia tego typu, odbywają się one jednak najczęściej 1-2 razy w tygodniu dlatego warto oprócz tego dodatkowo udać się chociaż raz na samotny trening i zwyczajnie popływać. Dzięki zajęciom aerobowym w wodzie poznamy wiele ćwiczeń, które będziemy mogły wykonywać później samodzielnie i nauczymy się korzystać z różnego rodzaju desek, makaronów i innych sprzętów do wodnego treningu.

W łączeniu diety z aktywnością na basenie należy pamiętać, aby koniecznie zjeść solidy posiłek zanim udamy się na pływalnię. Dieta, dietą ale wysiłek w wodzie na czczo może doprowadzić nawet do omdlenia, poza tym nie będziemy w stanie wykonywać prawidłowo ćwiczeń. Po treningu również należy zaopatrzyć organizm w energię nie należy się jednak objadać, co prawda trening może spowodować, że poczujemy się wycieńczone, nie warto jednak poddawać się pokusie.

Regularne treningi na basenie z pewnością wspomogą pozbywanie się zbędnych kilogramów, dodatkowo wprowadzą nas w zdrowy nawyk sportu, sprawią, że nasze codzienne samopoczucie będzie lepsze, a jesienna chandra nie będzie nam straszną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here