Regularna aktywność fizyczna jest bardzo ważna w życiu każdego człowieka. Nie dość, że gwarantuje smukłą sylwetkę i rzeźbi ciało, to jeszcze ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Jakie jeszcze korzyści wynikają z systematycznego wykonywania ćwiczeń?
Lepszy nastrój
Każdy intensywny wysiłek fizyczny działa jak środek poprawiający zły humor. Czemu tak się dzieje? Ponieważ ruch sprawia, że poziom substancji chemicznych znajdujących się w mózgu, które są odpowiedzialne za łagodzenie stresu oraz lęku, staje się wyższy. W wyniku tego stajemy się bardziej szczęśliwi i zrelaksowani.
Koniec z zaburzeniami snu
Regularne treningi są naturalnym środkiem, który posiada właściwości nasenne. Wiele przeprowadzonych badań potwierdziło, że systematycznie wykonywany wysiłek fizyczny sprawia, że nasze problemy ze snem przestają istnieć. Pora dnia, podczas której ćwiczymy nie ma tutaj znaczenia.
Poprawa pamięci
Bez znaczenia jaki wysiłek umysłowy nas czeka, warto przed nim trochę się pomęczyć fizycznie. Pojedyncza seria ćwiczeń aerobowych jest w stanie podnieść poziom hormonów we krwi, które są odpowiedzialne za dobrą pamięć, u osób pracujących umysłowo.
Przeczytaj też: http://www.nagrodobiorcy.pl/dodatek-warzyw-do-kosmetykow-czy-takie-preparaty-sa-skuteczne/
Dodatkowa energia
Wysiłek fizyczny, nawet taki który jest wykonany w umiarkowanym tempie, 2-3 razy w tygodniu, jest w stanie zwiększyć poziom naszej energii o 20%. Dodatkową zaletą jest zmniejszenie uczucia przemęczenia o ponad 50%. To wszystko wynika z tego, że ćwiczenia podkręcają metabolizm i podwyższają produkcję dopaminy, która jest odpowiedzialna za nasze poczucie zmęczenia.
Większa pewność siebie
Poprzez regularne ćwiczenia wchodzimy w posiadanie wiedzy na temat potencjału własnego ciała oraz świadomość własnej siły oraz wytrzymałości. Dzięki temu stajemy się bardziej pewni siebie, a to przekłada się na różne dziedziny życia.
Rzadsze infekcje
Uczęszczanie 2-3 razy w tygodniu na trening zwiększa odporność organizmu na różnego rodzaju infekcję, dzięki temu rzadziej chorujemy. Nie jest do końca wiadomo, czemu tak się dzieje, ale badania potwierdziły tą zależność.
Źródło: https://zakatek24.pl/