ćwiczenia
fot: pixabay.com

Większości z nas regularne treningi kojarzą się z koniecznością wykupienia drogiego karnetu do siłowni czy na basen. Tłumaczymy się więc, że nie mamy czasu na dojazdy czy też pieniędzy na drogie wejściówki. Są to tylko wymówki, którymi zasłaniamy swoje lenistwo. Z powodzeniem możemy ćwiczyć w domu i osiągać postawione sobie cele. 

Zobacz też: http://sekundaminuta.pl/jak-cwiczyc-w-domu/

Aktywność fizyczna to podstawa zdrowego stylu życia. Codzienna dawka ruchu nie tylko widocznie poprawia naszą kondycję, ale też pozwala na utrzymanie odpowiedniej masy ciała. Regularne ćwiczenia pomagają w redukowaniu stresu, tak szkodliwego dla naszego organizmu. Żyjemy w pośpiechu, w natłoku spraw, które często nas przygniatają. Porządny, intensywny trening każdego dnia pozwoli nam się rozluźnić, uwolnią się endorfiny, a my zyskamy znaczniej więcej energii do codziennych działań. Do pozytywnym oddziaływaniu systematycznej aktywności fizycznej na nasze organizmy i samopoczucie nie trzeba nikogo przekonywać.

Właściwa organizacja

Kluczem do rozpoczęcia regularnych ćwiczeń w domu jest właściwa organizacja czasu i przestrzeni. Przeanalizujmy przebieg swojego zwykłago dnia. Czy naprawdę nie znajdziemy pół godziny na trening? Spójrz w smartfonie na statystyki twojej aktywności na social mediach i będziesz mieć odpowiedź. 

Brak odpowiedniego do treningu miejsca w domu również jest tylko wymówką. Przesuń nieco sofę, odsuń biurko pod okno i gotowe. 

Odpowiedni rodzaj ćwiczeń

Oczywiście, nie da się uprawiać każdego rodzaju sportu w domowym zaciszu. Doskonale jednak sprawdzi się rowerek czy bieganie, jeśli możesz sobie pozwolić na zakup odpowiedniego sprzętu. Jeśli szybko się nudzisz i potrzebujesz urozmaicenia w ćwiczeniach, możesz wybrać fitnes, pilates czy tak popularna w ostatnim czasie jogę. 

Znajdź motywację na zewnątrz

Największym problemem w ćwiczeniach w domu jest szybki spadek motywacji. Łatwo jest nam odpuścić wieczorna sesję na rzecz ulubionego serialu, w końcu nikt nas nie widzi. Aby temu zapobiec warto jest podzielić się swoimi planami treningowymi ze znajomym i namówić do wspólnych ćwiczeń na odległość. Innym rozwiązaniem jest dołączenie do grupy na Facebooku, która zrzesza osoby z podobnymi problemami i celami treningowymi, znajdziesz tam wsparcie, motywację i pomoc mentora. 

Przeczytaj też: http://www.szafamamy.pl/charakterystyka-postaci/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here