ciśnienie kew
fot. Pixabay.com

Zwykle martwimy się gdy ciśnienie naszej krwi jest zbyt wysokie a zapominamy, że zbyt niskie może być równie niebezpieczne. Przypadłość ta jest częstsza u kobiet, szczególnie po okresie dojrzewania jednak tak naprawdę może dotyczyć każdego z nas.

 

Przeczytaj też: http://www.manukazdrowie.pl/niskie-cisnienie-krwi/

 

Jak się objawia niskie ciśnienie krwi

Oczywiście, najbardziej miarodajny wynik wskaże nam ciśnieniomierz; gdy wynik ciśnienia skurczowego wskaże mniej niż 100mm Hg oznacza, że jest zbyt niskie czyli hipotonia. Często występuje wraz z wysokim tętnem. Objawem niskiego ciśnienia jest ogólne osłabienie, brak sił, stajemy się apatyczni.Mimo odpowiedniej ilości snu, czujemy się notorycznie przemęczeni. Charakterystycznym objawem są zimne dłonie i stopy. Niskie ciśnienie może doprowadzić do omdleń czy w skrajnych przypadkach do utraty przytomności.

 

Przyczyny niskiego ciśnienia

W dużej mierze są to skłonności genetyczne. Wpływ na zbyt niskie ciśnienie mogą mieć też przyjmowane przez nas leki. Warto sprawdzić czy w tym przypadku jest możliwość zmiany leków bez konsekwencji dla zdrowia. Taka zmiana musi być skonsultowana z lekarzem, być może będą konieczne dodatkowe badania. Inną przyczyną mogą być żylaki, niedociśnienie wtórne czy stan zakrzepowy. Nadmiar alkoholu również wpływa na zbyt niskie ciśnienie stąd zalecane jest odstawienie trunków lub rozpoczęcie leczenia alkoholizmu jeśli spożywanie jest poza naszą kontrolą.

 

Przeczytaj też: http://www.bezformy.pl/gladkie-cialo-na-stale-depilacja-laserowa/

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here