Odchudzanie brzucha i boczków.

Moda na bycie fit wciąż trwa. To niesie za sobą niebezpieczne konsekwencje. Często decydujemy się na zakup specyfików, których działanie nie do końca jest nam znane. Ryzykujemy zdrowie, a nawet swoje życie, by ślepo podążać za innymi.
Jak się okazuje w kwestii odchudzania lepiej odpuścić sobie drogę na skróty. Najlepsze efekty przyniesie regularny trening i zdrowa dieta. Tymczasem jednym z najbardziej popularnych ostatnio specyfików gwarantujących szczupłą sylwetkę są czeskie tabletki na odchudzanie. Mimo, iż jest on nielegalny, sprzedaję się go na potęgę.
Czym są czeskie tabletki na odchudzanie? Zawierają fenterminę. Mimo iż są na receptę, okazuje się, że lekarze wypisują je bez problemu. Przeglądając internet natrafić można na kobiety chwalące się tym, jak łatwo dostać coś, co jest zakazane. ‚ Wystarczy ładnie się ubrać i uśmiechnąć ‚ – czytamy. Z kolei na innej stronie roi się od prób sprzedaży leku. Kobiety mieszkające przy granicy mają do niego dostęp ‚ na co dzień ‚.
Czym tak naprawdę jest fentermina i dlaczego jest taka niebezpieczna? Otóż to pochodna amfetaminy, a jak wiemy amfetamina to narkotyk silnie uzależniający. Substancja zawarta w czeskich tabletkach ma działanie pobudzające, hamujące łaknienie. Właśnie dzięki ograniczonemu spożywaniu posiłków, możemy w krótkim czasie schudnąć. Mało kto bierze pod uwagę efekty uboczne stosowania czeskie tabletki na odchudzanie. Należą do nich między innymi: kołatanie serca, wyższe ciśnienie, bezsenność. Są to tak zwane tabletki anorektyczne. Właśnie dlatego Komisja Europejska podjęła decyzję o tym, aby wszelkie środki hamujące łaknienie i działające na układ ośrodkowy zostały wycofane z Polski, co nie oznacza, że są zakazane. Można je posiadać, aczkolwiek nie wolno nimi handlować.
Mało kto zdaje sobie również sprawę z faktu, iż czeskie tabletki na odchudzanie przeznaczone są głównie dla osób o poziomie BMI powyżej 30. Wszystkie te informacje zawarte są w ulotce. Dodatkowo wyraźnie zaznaczony jest fakt działania leku przez krótki czas. Łatwo można dodać dwa do dwóch, z czego jasno wynika, że po odstawieniu leku nasza waga może wrócić i najprawdopodobniej wróci do poprzedniego stanu. Reasumując sami sobie szkodzimy i wiemy, iż jest to efekt tymczasowy.
Najgroźniejszym efektem ubocznym stosowania czeskie tabletki na odchudzanie jest śmierć wskutek rosnącego ciśnienia płucnego. Dodatkowo należy wspomnieć o zaburzeniach psychicznych, zaburzeniach funkcji seksualnych, jak i choroby układu sercowego. Tylko po to, by przez chwilę poczuć się lepiej. Sami zdecydujcie, czy warto.
Istnieją również szeregi przeciwwskazań, zabraniających stosowania leku. Mówimy tu w pierwszej kolejności o nadwrażliwości na substancje występujące w leku. Również osoby o problemach krążeniowych powinny poważnie się zastanowić, czy chcą dalej niszczyć swoje zdrowie. Uzależnienie od alkoholu lub narkotyków, nietolerancja fruktozy, zaburzenia psychiczne (w tym anoreksja i depresja), nadczynność tarczycy – o tym wszystkim możemy przeczytać w ulotce.
Odnotowano i
Widać niestety, że mało które kobiety traktują te ostrzeżenia poważnie. Na forach w internecie, jak i w grupach na FB, wciąż rośnie zainteresowanie. Trudno jednak jednoznacznie stwierdzić, czy lek ma pozytywne, czy negatywne opinie użytkowników. Głosów za, jak i przeciw jest bardzo dużo. Osoby, które nie zaobserwowały żadnych skutków ubocznych są zadowolone. Osoby, które doświadczyły nieprzyjemnego, będą negatywnie nastawione. Czy istnieje jakaś alternatywa pomiędzy? Są również ludzie, którzy jak się okazuje bez zażycia leku, nie są w stanie normalnie funkcjonować. Czy to już uzależnienie?
Sami musimy sobie odpowiedzieć, czy na prawdę kilka zgubionych kilogramów wartych jest utraty zdrowia, czy życia. Jeżeli chcemy zrzucić zbędne kilogramy warto zacząć od zmiany diety, codziennych spacerów, a może od razu odwiedzić dietetyka? Wszystkie jesteśmy piękne, nieważne, jaki rozmiar nosimy. Nie warto truć się czeskimi tabletkami na odchudzanie, gdyż jest to efekt krótkotrwały i uzależniający.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here