SportGURU – sklepy stacjonarne i online dla biegaczy i triathlonistów, serwis online z recenzje sprzętu, największy wybór butów biegowych, odzieży biegowej, sprzętu triathlonowego, rowerów, treningi dla biegaczy i triathlonistów

BIEGANIE | TRIATHLON | ROWERY

Zespół

Katarzyna Marczyńska

Aktywne spędzanie czasu to jest to co Kazice lubią najbardziej - w pracy i dla relaksu. Uwielbiam pływanie zawsze i wszędzie  - jezioro, morze, basen... nie ważne, woda zimna czy ciepła to mój żywioł ! Rower - jest dla mnie podstawowym środkiem lokomocji. Wiatr we włosach, wolność i swoboda dają dużo radości zwłaszcza jak na moim bicyklu śmigam między samochodami w dżungli miasta albo w pięknych okolicznościach przyrody. W 2007 roku praca w magazynie Bieganie - to był początek mojej  biegowej historii i start w pierwszych zawodach - Półmaraton i Maraton Warszawski. Od tamtej  pory ukończyłam już kilka różnych maratonów, a w 2011 roku też zawody triathlonowe na kilku dystansach; właśnie triathlon teraz kręci mnie najbardziej. Nie trenuję według żadnego planu i wynik nie jest najważniejszy,  lubię zmęczyć się na maxa, bo to wyzwala dużo pozytywnej energii. Biegam w centrum Warszawy, ale wybieram takie trasy, żeby omijać miejskie zamieszanie. Chętnie eksperymentuję i testuję nowe rozwiązania firm sportowych, jednak najbliższe jest mi bieganie naturalne i minimalistyczne. Im mniej techniki tym lepiej ;-)
 • 10k - 40.30 Bieg Niepodległości Warszawa/2011
 • maraton - 3.15.04 Maraton Poznański/2011
 • 1/2 Ironman - 05:18:31 Herbalife Triathlon Gdynia/2014

Katarzyna Marczyńska

Artur Chyła

Rocznik 68 (czyli najlepszy ;) właśnie zacząłem kolejny sezon regularnych treningów i startów (pierwszy maraton 2009); W czasach ogólniaka trenowałem wioślarstwo w gdańskim KKS Gedania. W chwilach wolnych przed maturą jeździło się na rowerze - na Wagancie Sport objechałem Polskę. Potem dowiedziałem się, że w Trójmieście są niezłe tereny na 'górala'... Obecnie dzielę czas wolny pomiędzy triathlon i bieganie (póki co nie dłuższe niż maraton, ale to się zmieni...). Biegam po ścieżkach i bezdrożach w podwarszawskich lasach. Ten teren daje pole do wyżycia się i budowania formy na 'szosę'. I to zarówno w wydaniu biegowym jak i kolarskim. Ale tak naprawdę bieganie naturalne i minimalistyczne to jest to co tygrysy lubią najbardziej ;)

 • 10k – 0.39.32 (11.2011)
 • ½ maraton – 1h 28.30 (09.2010)
 • Maraton – 3h 20 (09.2011)
 • ½ Ironman – 5h 21 (09.2011)

Artur Chyła

Bartek Larwiński

Pseudonim: Larwa, Rocznik: 1972 100% Warszawiaka w Warszawiaku. Absolwent UW. Sportowo największe piętno pod każdym względem odbiła piłka ręczna – kluby KS Warszawianka Warszawa i AZS UW. W sumie 20 lat. Miałem szczęście i zaszczyt pracować z wybitnymi trenerami Reprezentacji Polski i klubowych Mistrzów Polski. Z braku tzw. „paki” (sam w szczypiorniaka przecież nie pogram) jakiś czas temu zacząłem biegać i tak już zostało. Mieszkam na obrzeżach Mazowieckiego Parku Krajobrazowego, więc biegam przede wszystkim w terenie. Mam niestrudzonego biegowego druha – Wyżła Wajmarskiego. Nikt z mojej familii, na widok ubieranych biegowych łachów, nie cieszy się tak jak ta psina. Uwielbia to tak samo jak ja.
 • ½ maraton – 1h36
 • maraton – 3h28
 • 10km - 43
 • ćwiartka IM - 2h50
 • połówka IM w 2015 :)

Bartek Larwiński

Karol

Karol

Maciej

Mariusz Chyliński

Kontakt

Adam Zieliński

Rocznik 89, fizjoterapeuta, kolarz-amator. W Sport Guru od roku zajmuje się bikefittingiem – obecnie dość ważnym segmentem w branży rowerowej. Jestem absolwentem AWF-u w Warszawie na Wydziale Fizjoterapii. Ukończyłem szkolenia  z technik terapii manualnej, ortopedii, metody FDM, taśm anatomicznych, tapingu i masażu. Również potrzebne doświadczenie nabyłem na stażach, między innymi w Akademii Piłkarskiej Legii, Centrum Olimpijskim Sportu oraz w pracy w trzech klinikach.  Wiedza z praktyki fizjoterapeuty i  doświadczenie w jeździe na szosie, pomagają w trafnym i rzetelnym ustawieniu na rowerze, każdego z Was. W razie kontuzji, z chęcią radzę, jak najszybciej wrócić bezpiecznie do treningów. Oprócz ścigania na szosie, włóczęga na rowerze z sakwami daje mi poczucie wolności – przejechane wybrzeża Francji, Włoch, Portugalii i większa część Polski. W wolnych chwilach gram na gitarze szybkie SKA – w ogólniaku z przyjaciółmi założyłem zespół Pogotowie Energetyczne, który wspiera szybkim rytmem imprezy biegowe m.in. Maraton Warszawski i Bieg Rzeźnika.

Adam Zieliński

Kontakt

Dawid Załęgowski

Młody, szybki, z pasją i zacięciem do tego co robię. Czasem trochę leniwy-taki jestem. Na triathlon patrzę tylko z perspektywy rowerowej. W Sport Guru jestem mechanikiem  i małą encyklopedią rowerową. Na punkcie kolarstwa górskiego zbzikowany od 2008 roku. Dwa lata temu spróbowałem „szosy” po czym zaprzyjaźniłem się z nią na dłużej, a na dzień dzisiejszy staram się dzielić czas pomiędzy tymi dwoma dyscyplinami. Wystartowałem w 65. wyścigach, stając 37 razy na podium. W 2016 roku zamierzam wystartować w paru maratonach na południu Polski, być może w Uphill Race Śnieżka i czterodniowej etapówce MTB Trophy. Wychodząc na trening wybieram pomiędzy czterema miejscami: Kampinos, Las Bielański, WAT i Forty Bema.

Dawid Załęgowski

Kontakt

Krzysztof Rurka

Nie szło mi w sportach zespołowych dlatego zakochałem się w kolarstwie. Na początku pracowałem przy organizowaniu maratonów MTB, wiedza którą wyniosłem ze startów pozwoliła mi na rozpoczęcia pracy w sklepie rowerowym. Od ponad 7 lat szkolę się i rozwijam w tym kierunku - serwis rowerowy i bikefitting to moje mocne strony.

Poza rowerem okazjonalnie biegam, szczególnie kiedy pogoda za oknem nie pozwala na mocne jeżdżenie. W 2015 roku debiutowałem w Triathlonie, na ten rok nie mam jeszcze planów startowych, ale na pewno możecie spotkać mnie w Gasach lub w Kampinosie i zaproponować jakieś wyzwanie.  

Krzysztof Rurka

Kontakt

Kuba Kiedrowicz

Naturalne środowisko – wodne. Freediver,  pływak - grzbiet i zmienny. Kilka lat w siatkówce halowej, później już tylko bliżej triathlonu, czyli maratony MTB, kolarstwo szosowe i bieganie. Szał na punkcie rowerów, każdy rodzaj roweru w każdym możliwym terenie.  Czynnie uczestniczy w projekcie Ultrakolarz.pl (support w RAAM jako mechanik, garderobiany, złota rączka). Poza sportem interesuje się fotografią. W następnym sezonie cały dystans IM, a za kilka lat start z Waikiki i Norsman!

Kuba Kiedrowicz

Kontakt

Łukasz Brykczyński

Zaczęło się dość wcześnie, miałem 11 lat i zamiast na lekcję matematyki pojechałem na czwartek lekkoatletyczny, wygrałem bieg na 1000 metrów, poszedłem do szkoły sportowej i zacząłem trenować bieganie... ot tak. Trenowałem w grupie i startowałem w sztafetach, co ciekawe w sztafecie biegałem zawsze szybciej od rekordów życiowych - team zawsze mnie mobilizował, właśnie dlatego trafiłem do Sport Guru (bo to najlepszy team w mieście ;)). Od tego roku poza bieganiem pływam i jeżdżę na rowerze, a to wszystko aby stać się człowiekiem z żelaza, w tym roku tylko do połowy, ale w przyszłym... ;) Póki co moją specjalnością zostaje trening biegowy, obuwie biegowe, kolce, pulsometry i reszta akcesoriów związanych z biegami i ultrabiegami, więc śmiało pytaj o sprzęty i plany treningowe, a ja dopasuję je do Twoich potrzeb. Ulubiony but treningowy: New Balance 890 Ulubiony trening: Tempo ;) Sukcesy biegowe: Wszystko za młodzika ;)

Łukasz Brykczyński

Łukasz Lipka

Przygodę ze sportem zacząłem w 2006r. Trenowałem wtedy chód sportowy osiągając pierwszą klasę na 20 km 1h.34'50. Z wielu powodów musiałem zmienić swoją dyscyplinę na bieganie i tak od 2013r. biegam amatorsko. Bydgoszcz Triathlon w 2015r., w którym brałem udział na dystansie sprinterskim 475m/22km/5km (41miejsce/500) zainspirował mnie do trenowania triathlonu .Od tego startu stawiam na triathlon.

Trzymam się zasady: "Pierwsza połowa dystansu z głową, druga z sercem"

5 km - 16'34 || 10 km- 34'34 || 21,195 km- 1h.19' 21

Łukasz Lipka

Maciej Sulik

Początki mojej przygody z bieganiem to udział w biegach przełajowych w podstawówce. Później zaliczyłem kilka startów na "ulicy", a od 2012 roku regularnie trenuję i biorę udział w biegach przełajowych, ulicznych oraz na stadionie. W tym roku debiutowałem w triathlonie, a na wiosnę debiutuję w maratonie.  Ulubione miejsce do treningów to Kampinowski Park Narodowy,w którym stale odkrywam nowe ścieżki biegowe :) Specjalizuję się w butach i odzieży do biegania oraz suplementacji. Śmiało pytaj, jeżeli chcesz coś dowiedzieć o treningu dla średnio i długodystansowca. ;)

Maciej Sulik

Kontakt

Michał Czyż

Moja przygoda ze sportem zaczęła się dawno temu, właściwie tak dawno, że mógłbym powiedzieć, że odkąd pamiętam.  Już jako trzylatek wyrażałam zamiłowanie do anormalności. Jazda na dwu(nie cztero)kołowym rowerze i przewroty w przód to ulubione zajęcia mnie jako trzylatka. Epoka biegania na stadionie nadeszła dosyć naturalnie, bowiem już jako młody chłopiec uczestniczyłem w czwartkach lekkoatletycznych (wówczas jako sprinter!), od 2008 roku zawodnik klubu MLKS Sparta Złotów, który reprezentowałem przez kolejnych 6 lat. Koronna dyscyplina: 800 metrów. Okres studiów to czas rozwoju w klubie AZS AWF Warszawa pod kątem biegów długich i ulicznych. Miłośnik gór, historii oraz szeroko pojętej geografii. Od roku silnie związany z biegami górskimi. W swojej kilkunastoletniej biegowej przygodzie doznałem wiele porażek, które pozwoliły jednak przekuć się we wspaniałe momenty i osiągnięcia na różnych szczeblach. Wiem jednak, że najlepsze dopiero przede mną.

Rekordy życiowe:

800 m: 1:56.87 || 3.000 m: 8:56.22 || 10km: 32:51 (2015) || Półmaraton: 1:15.20 || Maraton: 2:39.52

Największe osiągnięcie duchowe: Bieg Rzeźnika (78km): 9h:57'  

Michał Czyż

Kontakt

Patryk Aid

Były średniodystansowiec. Medalista Mistrzostw Polski w biegach przełajowych z rekordem życiowym na 1000 m. 2:30 Od najmłodszych lat w sporcie. Absolwent warszawskiego AON-u i Szkoły  Mistrzostwa Sportowego im. J. Kusocińskiego. W swojej karierze zawodnika związany ze stołecznym klubem MKS Polonia Warszawa. Po zejściu ze stadionu, kontynuuje karierę w górskich biegach ultra ( Bieg Rzeźnika wraz z Michałem Czyżem w 9:57), a czasem dla frajdy uskuteczni jakiś triatlon. Każdą wolna chwilę poświęca planowaniu górskich eskapad biegowych, które filmuje i wrzuca do sieci. Ostatnio mocno zainteresowany tematem himalaizmu i śledzeniem kolejnych ekspedycji. W najbliższych sezonach chce wraz z Michałem postarac się złamać 9h. w Rzeźniku i powalczyć w innych ciekawych ultra. Oprócz biegania uwielbia podróże i książki historyczne.

Patryk Aid

Kontakt

Dołącz do nas!

Dołącz do nas – pisz recenzje Firmy produkują nowe modele butów, odzieży, sprzętu i innego szpeju ... I dlatego nieustająco szukamy nowych testerów – takich osób, dla których aktywne spędzanie czasu to pasja, potrafią o tym ciekawie i ze swadą napisać i … jednocześnie dadzą z siebie wszystko, aby wycisnąć całą prawdę z testowanego produktu :) Napisz jakie sporty uprawiasz, jakie masz (o ile masz :)) doświadczenie w startach w zawodach i jakie są Twoje wymiary (buty, odzież). A jeżeli biegasz to po jakim terenie. Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Zgłoś się do nas