SportGURU – sklepy stacjonarne i online dla biegaczy i triathlonistów, serwis online z recenzje sprzętu, największy wybór butów biegowych, odzieży biegowej, sprzętu triathlonowego, rowerów, treningi dla biegaczy i triathlonistów

BIEGANIE | TRIATHLON | ROWERY

Jak wybrać ochraniacze na buty?

shoe-cycling-rain-weather-shimano-sport-guru-rower-ochraniacze-na-buty

Aktualna pora roku nie sprzyja jeździe na rowerze…  no dobra, powiedzmy, że nie jest tak łatwo się zmotywować jak w trakcie sezonu 🙂 Co poniektórzy, uznają taką pogodę jako wyzwanie inni nie chcą wypadać z rutyny treningowej. Zamierzchłe czasy ubierania się „na cebulkę” to już przeszłość. Schowaj wełniane skarpety do szafy i wybierz ochraniacze na buty! No właśnie tylko jakie?

Ochraniacze na buty to absolutny must have jeżeli chodzi o sezon jesień/ zima. Bez względu na to jaki masz staż rowerowy – ochraniacze to gwarancja suchej i ciepłej stopy podczas jazdy na rowerze. Co ważniejsze, używając ochraniaczy chronisz swoje buty przed nadmierną eksploatacją, a dodatkowo niektóre z nich (taki rekomendujemy w szczególności), posiadają refleksy odblaskowe i neonowe dając nam dodatkowo realne poczucie bezpieczeństwa.

shoe-cycling-rain-weather-shimano-sport-guru-rower-ochraniacze-na-buty

Bez dwóch zdań najbardziej sprawdzone i rekomendowane przez nasz team są ochraniacze Shimano. Producent oddał w nasze ręce w tym sezonie pełen przekrój różnego rodzaju modeli. Tak tak… powiecie pewnie, że nie ma tu czego wymyślać od nowa 🙂 Niektórzy z bardziej doświadczonych rowerzystów uznają ochraniacze za mało zaawansowaną oczywistość, natomiast amatorzy mogą czuć się przytłoczeni różnorodnością modeli. Dla wszystkich stworzyliśmy małe kompendium, które powinno ułatwić wybór.

Przede wszystkim materiał z którego wykonane są ochraniacze – Niektóre z nich robi się z neoprenu, który zapewnia izolację termiczną na najwyższym poziomie nawet w skrajnie niskich temperaturach. Innym, równie funkcjonalnym materiałem jest lycra, która zapewnia dodatkowy przewiew. Przychodząc do sklepu musisz liczyć się z wyborem – tych z warstwą wodoodporną lub/i  funkcją wiatroszczelności. Nie zapomnij po co są Ci one potrzebne – inne będą do MTB, inne do kolarstwa szosowego, a jeszcze inne do jazdy miejskiej. Nie bój się pytać – na pewno znajdzie się krój i projekt, który zapewni Ci 100% przyjemności z jazdy.

shoe-cycling-rain-weather-shimano-sport-guru-rower-ochraniacze-na-buty

 

Jeżeli nie jesteś jeszcze przekonany co do wyboru ochraniaczy, spokojnie 🙂 Nasz zespół rowerowy przetestował większość modeli, nie tylko marki Shimano. Śmiało! Przyjdź do nas, a znajdziemy najodpowiedniejsze ochraniacze dla Ciebie 🙂

shoe-cycling-rain-weather-shimano-sport-guru-rower-ochraniacze-na-buty

Komentarze

Autor