Rashguardy damskie

0
2660

Uprawianie sportu jest zarówno zdrowe, jak i modne. Coraz częściej można więc zobaczyć osoby, które uczęszczają na fitness, albo zajmują się swoją ulubioną dyscypliną w terenie. Praktycznie każdy z nich prędzej lub później zaczyna też gromadzić specjalnie dostosowane do treningu ubrania. Wśród damskich części garderoby na szczególną uwagę zasługują rashguardy.

Czym jest rashguard?

Angielskie słowo „rashguard” oznacza „ochronę przed wysypką”. Swoje początki rashguardy biorą ze sportów wodnych, w szczególności z surfingu, gdzie służyły do ochrony ciała przed mieszanką słonej wody i palącego słońca. Obecnie ich zastosowanie oczywiście się rozszerzyło, w szczególności na sporty walki (np. MMA). Jednak profesjonaliści i aktorzy innych dyscyplin także je doceniają.

Rashguardy to jeden z rodzajów koszulek ochronnych, którego zasadniczym zadaniem jest chronić ciało przed otarciami, odparzeniami, ale także chorobami skóry. Tradycyjnie mają długi rękaw, choć obecnie popularnością cieszą się również wersje z krótkim rękawem.

Najważniejsze cechy rashguardów

Przede wszystkim mają one zapewnić ochronę. W tym celu muszą być zbudowane z takich materiałów, które pozwalają na odprowadzanie nadmiaru ciepła i wilgoci, dzięki czemu nie powstają otarcia i odparzenia. Dodatkowym atutem takiej budowy koszulki jest to, iż nie nasiąka ona potem w trakcie ćwiczeń, co przekłada się na jej bardziej estetyczny wygląd. Głównym materiałem, zapewniającym regulację cieplną, jest poliester, wzbogacony innymi sztucznymi włóknami. Rashguardy damskie marki Poundout posiadają wręcz specjalny system odprowadzania wilgoci, DRY.EXPERT, który dba o to, by nawet podczas bardzo intensywnego wysiłku pot był odprowadzany, a nie wsiąkał w materiał, jak bywało z tradycyjnymi, bawełnianymi koszulkami.

Oprócz tego rashguardy mają zapewnić wygodę i swobodę ruchów, co zostało osiągnięte poprzez ich idealne dopasowanie do sylwetki. Wyjątkowo obcisły krój i rozciągliwość materiałów sprawiają, że koszulki tego typu są niczym druga skóra. Z kolei wytrzymałość materiałów użytych do produkcji zapewnia, że utrzymają swój kształt nawet przy wymagających sportach.

Trzecią cechą rashguardów jest wspomaganie mięśni podczas pracy. Wykonane z obcisłego materiału należą do ubrań kompresyjnych, czyli takich, które odpowiednio stymulują ciało do pracy, a po wysiłku przyspieszają jego regenerację.

Piękna jak królowa

Na siłowniach i w sportach walki co prawda nadal prym wiodą mężczyźni, ale i kobiet jest tam coraz więcej. Każda z uprawiających sport pań wie, że właśnie podczas tej czynności powinna wymagać najwięcej od swojego stroju.

Rashguardy damskie bez wątpienia potrafią spełnić nawet najwyższe wymagania pod względem oddychalności, wygody i pięknego wyglądu. Wśród nich na szczególną uwagę zasługują modele marki Poundoutgear: Beauty i Queen. Odznaczają się wszystkimi wymienionymi już zaletami, a także pełnym charakteru wyglądem, który na pewno świetnie sprawdzi się podczas treningu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here