SportGURU – sklepy stacjonarne i online dla biegaczy i triathlonistów, serwis online z recenzje sprzętu, największy wybór butów biegowych, odzieży biegowej, sprzętu triathlonowego, rowerów, treningi dla biegaczy i triathlonistów

BIEGANIE | TRIATHLON | ROWERY

Płatki magnezowe MRS – regeneracja po treningu

unspecified

Płatki magnezowe MRS – regeneracja po treningu już w ofercie Sport GURU

Płatki magnezowe MRS to zestaw produktów dla aktywnych fizycznie osób, pozwalający zmniejszyć odczuwane zmęczenie po ciężkim treningu.
 

Jak działa MRS Bath Flakes?
Kąpiel sporządzona na bazie płatków magnezowych MRS ma pozytywny wpływ na działanie całego organizmu. Przyspiesza regenerację ciała po wysiłku fizycznym oraz łagodzi efekty zmęczenia i przetrenowania. Chlorek magnezu zawarty w płatkach ma zbawienny wpływ na naszą skórę, poprawia jej jędrność i elastyczność. Higroskopijność produktu powoduje mniejszą utratę wody i cennych składników ze skóry.Kąpiel pobudza procesy biochemiczne w naszym organizmie. Relaksuje ciało i umysł, ułatwia zasypianie oraz poprawia jakość snu. Dzięki MRS odzyskujemy siłę i chęć do dalszych działań. Stajemy się bardziej zrelaksowani, co pozytywnie wpływa na nasz cały organizm.
Produkt dostępny w dwóch wielkościach opakowań
1 tygodniowa kuracja – 1 kg opakowanie 14,99 zł
1 miesięczna kuracja – 4 kg opakowanie 49,99 zł (dostępne wkrótce)


Jaka jest rola magnezu w produktach MRS?
Magnez to drugi, najważniejszy  pierwiastek. Uaktywnia ok. 300 enzymów. Ma działanie uspokajające. Jego niedobór powoduje rozproszoną nadpobudliwość nerwowo – mięśniową. Chroni mięsień sercowy, przeciwdziałając jego niedotlenieniu. Zapobiega odkładaniu cholesterolu, zapobiega skurczom mięśni i nadciśnieniu. Przeciwdziała skutkom stresu, niedotlenienia, uczuleniom oraz zapaleniom, uczestniczy w przekazywaniu impulsów nerwowych, pomaga  w zachowaniu zarówno fizycznej, jak i psychicznej równowagi, wspomaga układ odpornościowy.
Stres, coraz szybsze tempo życia, złe nawyki żywieniowe, nadużywanie używek, odchudzanie, stosowanie doustnych środków antykoncepcyjnych, antybiotyków oraz leków uspokajających – wszystko to wpływa na niedobór magnezu w organizmie ograniczając jego wchłanianie bądź zwiększając wydalanie tego pierwiastka.

Pamiętając, że magnez odgrywa kluczową rolę w produkcji energii i kurczeniu się mięśni, jego niedobór może mieć wiele skutków negatywnych dla osób uprawiających sport -magnez inicjuje regeneracje mięśni. Jego niedobór może powodować obniżenie energii i ograniczenie zdolności do ćwiczeń. Jeśli zasoby magnezu utracone w czasie treningu nie zostaną uzupełnione, może wystąpić spadek siły, wydolności, wytrzymałości organizmu i w konsekwencji skurcze mięśniowe.

Magnez przez skórę wchłania się kilkukrotnie szybciej w porównaniu do tabletek magnezowych obciążających układ trawienny. Sportowcy używają magnezu, aby szybciej zregenerować mięśnie i osiągać lepsze wyniki wzrostu wytrzymałości podczas wysiłku fizycznego, zarówno w sporcie amatorskim, jak i profesjonalnym.
Dodatkowo naskórna terapia magnezowa przyspiesza proces rekonwalescencji po urazach sportowych, łagodzi bóle spowodowane kontuzjami, a także pozytywnie wpływa na regeneracje układu kostnego po złamaniach i urazach sportowych.

Produkt dostępny w dwóch wielkościach opakowań
1 tygodniowa kuracja – 1 kg opakowanie 14,99 zł
1 miesięczna kuracja – 4 kg opakowanie 49,99 zł (dostępne wkrótce)

Oferta płatków magnezowych MRS czeka na Was w Sport GURU Jerozolimskie 181A

 

 

 

 

 

Komentarze

Autor