Zastosowanie lnu podczas odchudzania

Kiedy próbujemy zrzucić zbędne kilogramy, musimy liczyć się z pewnymi wyrzeczeniami. Wszelka przetworzona żywność, w tym głównie słodycze powinny zniknąć z naszego jadłospisu lub przynajmniej powinniśmy je ograniczyć. W jaki więc sposób zaspokoić chęci na słodkie? Owoce są świetną alternatywą. Nie tylko zadowalają nasze kubki smakowe, ale także dostarczają wiele witamin. Są owoce, których powinniśmy unikać przy odchudzaniu, jak na przykład banany. Są także takie, które potrafią nam pomóc.
Mandarynki a odchudzanie?
Zdecydowanie tak. Mają ogromną zaletę jaką jest dostępność przez cały rok, tak samo jak wiele innych cytrusów. Podobnie jak inne owoce egzotyczne zawierają nobiletynę. Mandarynki mają jej najwięcej. Cóż to takiego? Jest to substancja, która zapobiega otyłości. Pomaga także w walce z cukrzycą typu 2 oraz miażdżycą. Reguluje poziom cukru. W połączeniu z odpowiednią dietą, mandarynki mogą znacząco pomóc w walce ze zbędnymi kilogramami.
Poza tą ogromną zaletą, dostarczają także mnóstwo witamin.
Witaminy C i A wspomagają układ odpornościowy. Zwłaszcza czas zimowy, kiedy przeziębienia występują częściej, wymaga od naszego organizmu dodatkowej ochrony.
Mandarynki pomagają także utrzymać dobrą kondycję skóry lub ją poprawić. Dzieje się tak za sprawą witaminy A, która w tych owocach występuje w dużych ilościach. Pozytywnie wpływa na budowę kości. Jest to ważne dla dzieci, zwłaszcza w okresie wzrostu. Witamina A chroni również przed promieniami UV. Nasze oczy także zyskują, kiedy jemy mandarynki, ponieważ zapobiega to rozwojowi chorób oczu takich jak np.: zaćma. Oczyszczają także nasz organizm z toksyn.
W kwestii urody, poza korzystnym działaniem na rzecz odchudzania, możemy spodziewać się opóźnionego procesu starzenia. Wszystko to za sprawą witaminy C, która hamuje proces degradacji komórek. Starości nikt nie ucieknie, jednakże jedząc mandarynki możemy ją nieco opóźnić. Również w kwestii psychicznej, możemy liczyć na zahamowanie objawów demencji oraz zaburzeń poznawczych.
Uwzględnianie cytrusów w codziennej diecie ma wpływ na nasz układ krążenia. Jak już wcześniej zostało wspomniane, walka z miażdżycą z mandarynkami jest łatwiejsza.
Istnieją także badania naukowe, które wskazują na korzystne działanie mandarynek przeciw chorobom nowotworowym. Mowa tu głównie o raku wątroby, przełyku czy jamy ustnej. Zapobiegają i hamują także ich rozwój.
Aby osiągnąć nasz cel wymarzonej sylwetki musimy pamiętać, że sama dieta nie zawsze wystarczy. Regularne ćwiczenia pozwalają ukształtować nasze ciało. Nie muszą być to mordercze treningi. Jeśli nie dążymy do wymodelowania całego naszego ciała, wystarczy wybrać jedną aktywność taką jak na przykład bieganie lub pływanie. W zależności od tego co nam sprawia przyjemność możemy również udać się na dodatkowe zajęcia. Może to być taniec lub sztuki walki. Na pewno pomoże to w walce ze zbędnymi kilogramami.
Mandarynki są nie tylko dobre dla osób odchudzających się. Warto sięgać po nie regularnie. Na pewno korzystnie wpłynie to na nasze zdrowie. Tym bardziej, jeśli będzie to zamiennik niezdrowych i kalorycznych słodyczy takich jak batony, ciastka czy czipsy. Owoce są lepszym wyborem dla zaspokojenia naszej potrzeby słodkiego. Jeśli jednak mieliśmy w zwyczaju sięgać po słodycze, zmiana nawyku może okazać się trudną ścieżką. Na pewno będzie nas to kosztowało wiele wysiłku i silnej woli. Jest to jednak zmiana na lepsze pod każdym względem. Jeżeli nas najdzie ochota na batona, warto mieć w pobliżu kosz mandarynek. Możemy znaleźć mnóstwo sposobów na ich podanie. Od świeżo wyciskanego soku, po mandarynkowy deser z jogurtem i bakaliami, który w idealny sposób dopełni wcześniej podane danie.
Zalet mają naprawdę dużo, więc przekonanie do nich rodziny czy współlokatorów wyjdzie wszystkim na zdrowie. Ich zapach doda naszej kuchni przytulności. Ze skórek można wymyślić kreatywne ozdoby. W wielu domach goszczą one głównie w święta, tworząc idealną kompozycję z goździkami. Powinniśmy jednak korzystać z ich dobroci przez cały rok.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here