Jakie błędy popełniamy w żywieniu?

Nadwaga w naszym społeczeństwie jest już uważana chorobą cywilizacyjną. Dostępność smakołyków oraz nadmiar spożywanego pokarmu sprawia, że otyłość dosięga już dzieci kilku letnich. Jest to bardzo niebezpieczne zjawisko, ponieważ pokusom ulega się łatwo, natomiast schudnąć jest już o wiele trudniej. Dlatego każda walka z nadprogramowymi kilogramami jest ważna i powinna być doceniana.

Wielu z nas jest świadomym dlaczego tyjemy. Zjawiskiem tycia jest dodatni bilans kaloryczny. Oznacza to, że w ciągu doby przyjmujemy więcej kalorii w pożywieniu i napojów jak jesteśmy w stanie spalić.

Więc odchudzanie – od czego zacząć aby było skuteczne, a sam proces odchudzania nie był katorgą w osiąganiu wymarzonej sylwetki i przede wszystkim zdrowia?

O to kilka cennych rad bez których nie jest możliwe skuteczne i zdrowe odchudzanie. Powinniśmy pamiętać, że skuteczne odchudzanie to zdrowe odchudzanie.

1) Pierwszym i najważniejszym punktem w odchudzaniu jest wybranie się do lekarza i zrobienie podstawowych badań. To one pokażą nam cały obraz stanu naszego organizmu. Podstawowe badanie krwi wykaże czy w organizmie nie ma stanu zapalnego, czy nie grozi nam anemia, czy nie mamy cukrzycy. Do kompletu podstawowych badań należą jeszcze badanie moczu oraz zmierzenie ciśnienia krwi.
Po kontrolnej wizycie u lekarza wtedy, kiedy jesteśmy pewni, że nie ma przeciw wskazań zdrowotnych, bądź eliminacji na przykład rodzaju sportu, możemy planować sposób odchudzania.

2) Dobrym sposobem oraz pomocą w odchudzaniu jest spisanie sobie argumentów dlaczego chcę się odchudzać. Proces ten długotrwały i wymaga dużo siły mentalnej i samozaparcia. W słabszych dniach taki zeszyt z zapisanymi argumentami pomoże nam wskoczyć na odpowiednie tory.

3) Regularne przeglądy. Aby móc monitorować odchudzanie, dobrze by było wiedzieć i mieć świadomość z jakiego punktu się startuje. Jaka waga jest wyjściowa, zrobić pomiary części ciała, oraz co ważne spisać nasz tygodniowy jadłospis. Bardzo często nie jesteśmy świadomi naszych błędów żywieniowych dopóki nie spojrzymy na to z boku. Przecież gdyby było inaczej, nadwaga by nas nie tyczyła.

4) Niezbędna pomoc specjalisty. Warto na początku naszej walki o piękne i zdrowie ciało skorzystać z porad dietetyka. To właśnie taka osoba pokaże, jaki powinien być nasz dzienny bilans kaloryczny, jakie produkty wybierać w sklepach, jakimi produktami wspierać się podczas głodu. Dodatkowo ułożony plan żywieniowy będzie zawierał wszystkie niezbędne witaminy, mikro i makro składniki. Przy dużej nadwadze wtedy, kiedy jeszcze sport jest dużym wyzwaniem, to właśnie dieta pomaga z zrzuceniu nadprogramowych kilogramów.

5) Ruch. Sport nie tylko wspomaga proces odchudzania, ale powoduje, że jesteśmy w dobrej kondycji, nasze ciało ma odpowiedni kształt, oraz nasza odporność wzrasta. Na początku uprawiania sportu dobroczynny okaże się codzienny półgodzinny spacer. Ważne jest aby z czasem intensywność wzrastała oraz rodzaj wykonywanych ćwiczeń.

6) dobrym początkiem w odchudzaniu i bardzo motywującym jest kupienie sobie ubrania rozmiar bądź dwa mniejszy. Działa to w szczególności wśród kobiet. Kolejnym fajnym pomysłem jest robienie karteczek z pozytywnymi motywującymi zdaniami zachęcającymi do trwania w odchudzaniu. Być może w chwilach słabości pomoże zdjęcie modelki bądź modela stroju kąpielowym. Każdy sposób jest dobry, generalnie chodzi o to, aby utrzymać naszą motywacje zanim nowy styl życia zakorzeni się w nas.

7) Jeżeli jesteś osobą , która potrzebuje porad, wspólnej rozmowy, zapisz się na samym początku do grupy o odchudzaniu, być może historie z jakimi zmagały się osoby pomogą Tobie w dążeniu do bycia szczupłym. Na takich grupach można znaleźć partnera, a jak wiadomo część ludzi właśnie bardziej motywuje, mając drugą osobę.

Jak widać jest wiele pomysłów na to od czego zacząć się odchudzać. Warto wykorzystać każdy z nich aby przekonać się, który dla Ciebie jest najlepszy. Nie muszą to być wszystkie, wystarczy jeden i również okaże się skuteczny. Zawalcz o swoje zdrowie i ciało.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here