SportGURU – sklepy stacjonarne i online dla biegaczy i triathlonistów, serwis online z recenzje sprzętu, największy wybór butów biegowych, odzieży biegowej, sprzętu triathlonowego, rowerów, treningi dla biegaczy i triathlonistów

BIEGANIE | TRIATHLON | ROWERY

Kolejna edycja badań wydolnościowych – 13 i 14 września w Sport GURU Lab

badanie_3

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych sprawdzeniem poziomu swojej wydolności na kolejną edycję badań w naszym GURU Lab’ie. Sezon TRI powoli się kończy, jednak przed nami największe biegi maratońskie w Polsce a tuż za miedzą słynny Berlin Marathon . Warto sprawdzić w jakiej jesteśmy formie i na jakie wyniki możemy liczyć w zaplanowanych zawodach. A może uda się wykonać ostatni precyzyjny szlif w przygotowaniach 🙂

Realizacja założeń treningowych wymaga pracy organizmu na określonym poziomie intensywności. Wspólnie z nowym partnerem, uznanym laboratorium sportowym 4SportLAB  oferujemy badania wydolnościowe, umożliwiające opracowanie efektywnego programu treningowego dopasowanego do możliwości  i  celów treningowych osoby badanej. Oferta badań diagnostycznych skierowana jest zarówno biegaczy, triathlonistów oraz wszystkich osób podejmujących różne formy aktywności fizycznej na różnym poziomie zaawansowania.

[nggallery id=26]

Co badamy?
Z pomocą najwyższej klasy, specjalistycznej aparatury  dokonamy szczegółowej oceny czynnościowej układu sercowo-naczyniowego i płucnego (VO2max, HR, VE i inne). Wyznaczone zostaną  podstawowe progi metaboliczne (próg przemian tlenowych i beztlenowych)  na bazie, których określimy indywidualne strefy treningowe (tzw. strefy intensywności wysiłku). 

Na czym polega badanie?
Badanie przeprowadzimy z wykorzystaniem testu wysiłkowego o stopniowo wzrastającej intensywności. Badany, rozpoczyna test od określonej prędkości uzależnionej od masy ciała oraz  poziomu zaawansowania badanego (około6 km/h). Co dwie minuty następuje przyrost obciążenia, któremu towarzyszy pobór krwi z opuszka palca. Krew poddawana jest natychmiastowej analizie. Próbę kontynuujemy do momentu subiektywnego odczucia wyczerpania badanego (do odmowy).

Analogiczna sytuacja ma miejsce podczas badania rowerowego. Jedyną różnicą jest rodzaj zadawanego obciążenia, którym w tym przypadku jest moc wyrażona w watach. Istnieje możliwość dowolnego modelowania prób i testów w zależności od potrzeb i możliwości badanego.

Co otrzymuje osoba po odbytym badaniu?

Wyniki, które otrzymacie stanowią kompleksowy i rzetelny obraz stanu wytrenowania i sprawności funkcjonowania wspomnianych układów, m.in.: precyzyjne informacje o poziomie przygotowania organizmu oraz jego gotowości do podejmowania określonych zadań i obciążeń treningowych. Dodatkowo wskazujemy kierunek, w którym trening osoby badanej winien podążać aby przynosił pożądane skutki. Udział w badaniach wyposaży Was w wiedzę niezbędną  do podejmowania aktywności fizycznej, mającej na celu podniesienie efektywności codziennego treningu, przy jednoczesnej dbałości o zdrowie, która stanowi podstawę naszego działania.

Kiedy: 13 i 14 września 2013
Gdzie: Sport GURU Lab, Warszawa, ul. Meissnera 1/3
Badania będą odbywały się co 45 minut
Zgłoszenia drogą email na adres katarzyna@sport-guru.pl , tel.: 22 370 28 28
A tu migawki z pierwszego badania w GURU Lab (dzięki panatofilm.pl)

Cennik:

  • Badanie na bieżni mechanicznej:  300 zł – jest to specjalna cena dla klientów sklepu SportGURU, cena standardowa to 350zł!
  • Badanie na siłowniku kolarskim:  300 zł
  • Pakiet dwóch badań (rower + bieżnia):  560 zł (badań nie można wykonywać tego samego dnia)
  • W przypadku grup powyżej 5 osób cena badania:  280 zł/osoba

Cena obejmuje:

  • Wyznaczenie podstawowych parametrów wydolności tlenowej (m.in. VO2max) metodą bezpośrednią (z maską)
  • Wyznaczenie progów metabolicznych
  • Wyznaczenie stref intensywności treningu
  • Wyniki badań przesłane drogą mailową
  • Podstawowa interpretacja wyników  ze wskazaniem kierunku treningu

UWAGA!
Prosimy o nie spożywanie posiłków na 3 godziny przed terminem badania. Dzień wcześniej nie należy wykonywać wysiłku o maksymalnych obciążeniach.

 

Komentarze

Autor