Joga

Dawniej joga uprawiana była głównie przez wyznawców systemów filozofii indyjskiej. Ważny dla nich jest bowiem nie tylko trening duszy, ale i ciała. Dzisiaj joga uprawiana jest również w świecie zachodnim, ale utożsamiana bardziej jako aktywność fizyczna, a nie medytacja. Treningi pojawiają się więc nawet w klubach fitness. Więc czy od jogi się chudnie? Podpowiadamy!

Czy joga odchudza?

Osoby, które nie są zadowolone ze swojej wagi, szukają sposobów na to, by schudnąć. Najczęściej oprócz diety, konieczna jest aktywność fizyczna. To dzięki niej możliwe jest spalenie nadmiaru tkanki tłuszczowej. Jednak co należy rozumieć jako odchudzającą aktywność fizyczną? Czy będą to tylko mordercze treningi na siłowni? Bieganie? Czy da się znaleźć inny sport, który pozwoli na utratę kilogramów, ale nie będzie tak obciążający?

Okazuje się, że w ofercie klubów fitness, a więc miejsc, do których często w pierwszej kolejności kierujemy swoje kroki, gdy chcemy schudnąć, znaleźć można nie tylko ciężkie treningi siłowe, ale też pilates, stretching i… jogę. Jak widać, jest nie tylko w specjalnych szkołach.

Pojawia się więc pytanie, czy joga pomaga schudnąć? Czy stąd wzięła się na nią popularność? Czy ma wpływ nie tylko na duszę, ale i na ciało? Na pytanie o to, jak joga wpływa na sylwetkę odpowiada joga.info.pl, udzielając informacji na temat jej oddziaływania na cały organizm. Warto wiedzieć, że dzięki niej można zadbać o ciało w sposób kompleksowy. Co przez to rozumieć?

Joga a odchudzanie

Osoby, którym zależy na schudnięciu, a które dotąd nie uprawiały żadnego sportu, powinny zacząć właśnie od jogi. Tu nie chodzi o to, że dzięki niej straci się mnóstwo kalorii. Joga na odchudzanie nie będzie miała takiego wpływu jak bieganie czy inny aerobowy trening. Na efekty trzeba będzie czekać znacznie dłużej. Oczywiście, sporo zależy od tego, jaką jogę się wybierze.

Jest jej kilka rodzajów, każda ma nieco inną dynamikę, rodzaje ćwiczeń. Szybciej efekty da joga odchudzająca dynamiczna. Jednak nie na tym należy się skupić. Istotna, jak przy większości aktywności, jest regularność. Zdecydowanie większe znaczenie ma codzienna praktyka. To ona wraz z odpowiednią dietą, pozwoli na zobaczenie jakichkolwiek efektów. Warto jednak uzbroić się w cierpliwość, ale mieć też realne oczekiwania. Joga na schudnięcie? Niech będzie, ale wzbogacona o inną aktywność. Warto wiedzieć, że są inne korzyści dla ciała z regularnej praktyki. Jakie?

Czy od jogi się chudnie?

Na wyżej postawione pytanie można odpowiedzieć twierdząco i przecząco. Przede wszystkim w procesie odchudzania, warto jest postawić na jogę, nie tylko jako jedyną aktywność fizyczną, która ma pomóc w redukcji tkanki tłuszczowej.

Należy skupić się na innych zaletach praktyki. Takich, które sprawią, że ciało będzie się lepiej prezentować. Przede wszystkim dzięki jodze znacznie łatwiej jest utrzymać prawidłową postawę ciała. Aby wykonać wiele z asan, należy być wyprostowanym. W efekcie lepiej pracują stawy, a mięśnie są lepiej dotlenione i znacznie łatwiej się rozciągają. To ułatwia utrzymanie prawidłowej postawy, dzięki czemu cała sylwetka lepiej się prezentuje.

Pozbycie się napięć w ciele może ułatwić pozostałe treningi. Joga jest doskonałym sposobem na wyciszenie. Z pewnością przyniesie więcej pożytku niż szkody. Nawet jeśli nie pozwoli na szybkie schudnięcie, to ciało nam za nią podziękuje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here