Jaką suplementację stosować po treningu

Odpowiednia suplementacja po treningu ma niebagatelny wpływ na osiągnięcie zamierzonego celu treningowego. Organizm po intensywnym wysiłku wymaga przede wszystkim regeneracji. Dodatkowo trzeba pobudzić tkankę mięśniową do odbudowy uszkodzonych włókien. Dlatego powinieneś przeczytać nasz artykuł, w którym przedstawiamy najlepsze sposoby suplementacji po zakończonym treningu.

Dlaczego okres po treningu jest tak ważny?

Czas bezpośrednio po zakończonym treningu nazywany jest oknem anabolicznym. Okno anaboliczne to przedział czasowy w granicach 90-120 minut po zakończeniu ćwiczeń. W tym czasie metabolizm Twojego organizmu pracuje na najwyższych obrotach. Organizm wraca do siebie po szoku treningowym. W tym czasie musisz zapewnić mu warunki do optymalnej regeneracji. Możesz to osiągnąć, dostarczając do organizmu odpowiednie składniki odżywcze.

Co się stanie, jeżeli przegapisz okno anaboliczne? Z pewnością będzie to miało negatywny wpływ na efekty wykonanej pracy. Według specjalistów w ciągu 2 godzin po zakończeniu treningu trzeba spożyć nawet 2 posiłki regeneracyjne. Pierwszy posiłek musi być połączeniem białka i węglowodanów. Najlepiej spożyć go do 15 minut od zakończenia treningu. W ciągu kolejnej godziny powinieneś spożyć zbilansowane i pełnowartościowe danie.

Dlaczego trzeba spożyć białko po treningu?

Zapewne wiesz doskonale, że białko spełnia funkcję budulcową w organizmie. Odżywka białkowa należy do najbardziej znanych suplementów. Po treningu powinieneś dostarczyć do organizmu białko w formie płynnej. Najlepiej wybrać białko o wysokim współczynniku wchłanialności. Idealny będzie w tym przypadku izolat białka serwatki. Łączy on w sobie wysoką jakość i szybkie tempo przyswajania. Odżywkę białkową powinieneś przyjąć do 15 minut po treningu.

Dlaczego warto dostarczyć kreatynę po treningu?

Kreatynę możesz stosować zarówno przed treningiem, jak i po zakończonych ćwiczeniach. Wspiera ona proces rozbudowy struktur mięśniowych. Ponadto kreatyna pomaga w spalaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej. Dostarczanie kreatyny do organizmu podnosi jakość treningu, zwiększając siłę i wytrzymałość mięśni. Kreatyna to idealny suplement nie tylko dla osób chcących spalić tkankę tłuszczową, ale także tych, którzy chcą zbudować masę mięśniową.

Jak działa BCAA po treningu?

Stosując BCAA, wpływasz na usprawnienie procesu odchudzania. W jaki sposób? Przyjmowanie suplementu zwiększa syntezę białek w organizmie. Poza tym obecność BCAA stymuluje wydzielanie hormonów anabolicznych. To ma wpływ na szybszą regenerację organizmu po treningu, a tym samym wpływa bezpośrednio na efekty Twojej pracy na sali treningowej.

Jak działa carbo po treningu?

Zadaniem carbo jest dostarczenie do Twojego organizmu odpowiedniej ilości energii. Dlatego ten suplement powinieneś przyjmować po każdym posiłku. Musisz wiedzieć, że w trakcie wysiłku fizycznego organizm wyczerpuje zapasy glikogenu. To z kolei ma negatywny wpływ na rozbudowę masy mięśniowej. Przyjmowanie carbo pomaga w zmniejszeniu tych niedoborów.

Jak widzisz, spektrum suplementów potreningowych jest dosyć szerokie. Ale oprócz ilości ważna jest także ich jakość. Najlepszej jakości suplementy znajdziesz na stronie goodpower.eu. Sklep Goodpower zapewni Ci kompleksową suplementację na cały okres treningowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here