Hulajnoga dla dorosłych

Jest stosunkowo lekka, umożliwia szybkie przemieszczanie się, można ją zabrać dosłownie wszędzie i jest łatwa w przechowywaniu. Dodatkowo, pomaga spalić nieco kalorii, o ile wybierzemy wersję tradycyjną. O co chodzi? Oczywiście o hulajnogę. Do tego „środka transportu” przekonuje się coraz więcej osób dorosłych, wiedząc w hulajnodze świetny sposób na sprawne poruszanie się po mieście. Jaki jednak sprzęt wybrać, aby być w pełni zadowolonym? Podpowiadamy najistotniejsze kwestie przy wyborze hulajnogi dla dorosłych.

Tradycyjna, czy elektryczna?

To pytanie, na które powinniśmy udzielić sobie odpowiedzi w pierwszej kolejności. Zarówno tradycyjne, jak i elektryczne hulajnogi dla dorosłych mają oczywiście swoje zalety. Pierwsze to przede wszystkim niższa cena, mniejsza waga sprzętu, bardziej kompaktowe rozmiary i solidna dawka sportu podczas przemieszczania się taką hulajnogą. Druga będzie opcją, za którą trzeba zapłacić wyraźnie więcej, za to oferująca możliwość szybkiego przemieszczania się bez angażowania naszych mięśni. To dobre rozwiązanie zwłaszcza na dłuższe trasy.

Na jaką opcję się zdecydować? Wybór pozostaje kwestią indywidualną. Istotny będzie przede wszystkim budżet, jakim dysponujemy oraz to, w jaki sposób chcemy użytkować sprzęt (wyłącznie rekreacyjnie, w czasie „spacerów” z rodziną, czy podczas dłuższych dojazdów do pracy?). Wśród klasycznych rozwiązań możemy dodatkowo sięgnąć po hulajnogę wyczynową, przeznaczoną bardziej do trików niż do jazdy, czy też hulajnogę typu „fliker” – trójkołową, szybsza od tradycyjnej wersji, ze skrętnymi tylnymi kołami. Tutaj do jazdy nie jest konieczne odpychanie się, tylko balansowanie biodrami podobne do ruchów wykonywanych w trakcie jazdy na nartach. 

Niezależnie od wybranej wersji, kupując hulajnogę zwróćmy uwagę na kilka jej elementów.

1. Dopuszczalna waga użytkownika

Jako, że wybieramy hulajnogi dla dorosłych, sprzęt w tej kategorii będzie miał większy zakres maksymalnego obciążenia. Może to być np. 80 kg, 100 kg, a nawet 120 kg. Pamiętajmy, że w ty przypadku chodzi nie tylko o naszą wagę, ale i pozostałe parametry hulajnogi, które automatycznie wiążą się z maksymalnym obciążeniem, np. zakres regulacji wysokości rączki.

2. Amortyzatory

Te przydadzą się, jeśli mamy zamiar jeździć trasami niekoniecznie równymi, czy utwardzonymi. Na płytach chodnikowych, kostce, czy innych drogach z nierównościami wyczuwalne będą wszelkie drgania. Chyba że właśnie zdecydujemy sie na sprzęt z amortyzatorami.

3. Waga hulajnogi

Na rynku znajdziemy sprzęt o wadze 4 – 5 kg, ale i 9 kg. Jeśli zamierzamy hulajnogę nosić, przenosić, czy pakować do bagażnika samochodu, niższa waga będzie z pewnością atutem.

4. Koła pompowane lub gumowe

Koła gumowe lub kauczukowe zapewniają większe prędkości i są wygodniejsze w „obsłudze” – nie trzeba ich pompować, ani wymieniać w nich dętki w przypadku uszkodzenia opony. Z kolei koła pompowane to większy komfort jazdy, zwłaszcza po nierównych nawierzchniach.

5. Średnica kół

Standardowe 200 mm to bardzo dobry rozmiar kół w hulajnodze dla dorosłych. Im większe koła, tym większa prędkość przy mniejszym wysiłku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here