Zioła, które pomagają w walce z kilogramami

Mango to jedno z najbardziej popularnych owoców egzotycznych na świecie. Należy do grupy nanerczowatych oraz przejawia mnóstwo działań prozdrowotnych i oddziałuje pozytywnie na mechanizm redukcji wagi ciała. Z tego powodu cieszy się jeszcze większym zainteresowaniem Polaków, jacy niejednokrotnie wybierają mango spośród różnych owoców dostępnych na półkach sklepowych.

Mango – działanie oraz właściwości
Wytwórcy suplementów african mango przeważnie przypisują mu niemal magiczne właściwości – ma ono usprawniać funkcjonowanie przewodu pokarmowego, normować poziom cukru we krwi, zwiększać poziom aktywności, zmniejszać cholesterol, wypalać tkankę tłuszczową oraz dostarczać dużo witamin oraz mikroelementów. Wykonane dotąd badania nie potwierdziły atrakcyjności tego owocu. Wielu badaczy sugeruje, iż jego rezultaty połączone są z ogromną ilością błonnika oraz włókien owocowych, jakie poprawiają działanie układu pokarmowego oraz zmniejszają poziom cholesterolu. Substancje te można odnaleźć w wielu różnych, często dostępnych oraz o wiele tańszych owocach, takich jak jabłka, gruszki lub pomarańcze.

Nie chodzi jednakże całkowicie odrzucać możliwości, które zapewnia wykorzystanie surowców zielarskich z dzikiego mango. Wedle przeprowadzonych na szczurach badań wyciągi alkoholowe z jego liści dowiodły działanie chroniące wątrobę oraz chromosomy podczas zanieczyszczenia toksynami.

Trwają także badania nad możliwością zastosowania wyciągów z mango afrykańskiego w leczeniu schorzeń metabolicznych, w szczególności cukrzycy oraz insulinooporności. Wstępne efekty były na tyle satysfakcjonujące, iż możliwe jest, iż zostanie stworzony środek na bazie owej rośliny.

Mango a odchudzanie
Niestety mango samo w sobie nie posiada właściwości odchudzających, jednakże może oddziaływać na poprawę stanu zdrowia pośrednio przyczyniając się do efektywniejszego nastawienia. Pomimo, iż w badaniach, w jakich wzbogacano dietę owocami oraz wyciągami z mango nie obserwowano bezpośrednio dużego ubytku wagi ciała, to są określone przesłanki, iż owoc tenże może wpływać utratę niepotrzebnych kilogramów przez pozostałe procesy. Eksperymenty z udziałem gryzoni skutkowały kompleksową poprawą stabilności poziomu cukru we krwi, i również poprawą wyników badań profilu lipidowego. Elementy takie mogą oddziaływać na jakość życia oraz zdrowie osób ze zbytnią masą ciała, jakie borykają się z rozmaitymi schorzeniami metabolicznymi.

Czy afrykańskie mango jest bezpieczne?
Zachwyt afrykańskim mango błyskawicznie ustąpił. Wraz ze zwiększonym spożywaniem tego środka rozpoczęto dostrzegać efekty uboczne african mango. Systematyczne stosowanie owej rośliny może wywoływać m.in. bóle głowy, migreny, kłopoty z układem pokarmowym przejawiające się w postaci wzdęć oraz biegunek, zbytnie pobudzenie, kłopoty ze snem. Ze względu na ogromne zawartości błonnik w afrykańskim mango zauważa się także, iż utrudnia ono przyswajanie się innych elementów wzmacniających jednakowo istotnych dla organizmu. W dalszej kolejność wskazuje się, iż wyciąg z pestek mango afrykańskiego podnosi zagrożenie stanu zapalnego wątroby. Specjaliści zaznaczają także, iż orzechy (więc pestki) owoców z Afryki nie zostały jeszcze dobrze zbadane, dlatego o wielu ich działaniach jeszcze nie wiemy. W związku z tym polecana jest ostrożność w stosowaniu afrykańskiego mango w odchudzaniu. Może ono powodować pozostałe niepozowane efekty uboczne niebezpieczne dla organizmu czy wchodzi w interakcje ze stosowanymi środkami np. antykoncepcyjnymi.

Jak jeść mango Wybierając się do sklepu z zamiarem kupna mango należy zwrócić uwagę na parę bardzo istotnych czynników przesądzających o właściwościach tego produktu. Mango to okrągły owoc, jakiego wielkość zależy od odmiany. Odcień jego skórki zmienia się w zależności od stopnia dojrzałości oraz może przyjmować barwy od zielonego przez żółty aż do czerwonego. Miąższ dojrzałego owocu winien stawiać lekki opór przy naciśnięciu palcem, i przy łodydze winien wydzielać się mocny tropikalny zapach. Należy unikać owoców, jakie mają ciemne plamki na skórce lub jakich skórka jest pomarszczona, gdyż może to świadczyć o rozkładzie produktu. Z kolei twardy miąższ i zielona skórka mogą wskazywać na niedojrzałość owocu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here